Co to są laktatory elektryczne

Zdecydowana większość ekspertów zajmujących się odżywianiem dzieci i noworodków jest zdania, że nic nie wpływa lepiej na rozwój małego organizmu niż mleko matki. Czasem jednak zdarza się tak, że dziecko pomimo obecności pokarmu u matki nie chce jeść z piersi. W takich wypadkach konieczne staje się odciąganie pokarmu. W jaki sposób można to robić aby było bezpieczne?

Odciąganie pokarmu przy pomocy laktatorów elektrycznych

Laktatory elektryczne to specjalistyczne urządzenia, które umożliwią odciągnięcie pokarmu matki w sposób całkowicie bezpieczny. Laktatory elektryczne mogą być podpięte do obu piersi jednocześnie, co zapewnia bardzo efektywne odciąganie pokarmu. Sam proces odbywa się w tempie bardzo zbliżonym do tego, w jakim dziecko samo pobierałoby pokarm.

Jakie laktatory elektryczne warto wybierać?

Wszystko zależne jest tak naprawdę od warunków, w jakich laktator będzie używany. Jeżeli młoda mama jest osobą mobilną, która często podróżuje z dzieckiem, to w takim przypadku najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie niewielki laktator zasilany na baterie. Jest on zazwyczaj bardzo lekki i poręczny i bez trudu zmieści się w torbie podróżnej. Mamy przebywające głównie w jednym miejscu mogą zdecydować się na zakup większego urządzenia, które co prawda jest cięższe, ale też bardziej solidnie wykonane i o wiele wydajniejsze. Jak widać jest to bardzo indywidualna sprawa, którą każda kobieta musi sama rozważyć.