Rowerki dla dzieci

Przygodę z rowerami można rozpocząć od najmłodszych lat. Gdy dziecko zacznie chodzić i zauważymy, że dobrze łapie równowagę, można pokusić się o zakup jego pierwszego pojazdu na dwóch kółkach. Mowa tu o rowerku biegowym. Ostatnimi czasy był to hit, prawie każde dziecko takowy posiadało. Jest to piękna i idealna przymiarka do prawdziwego roweru. Dziecko nauczy się utrzymywania równowagi, do tego przestanie się bać prędkości, w sumie to samo będzie chciało coraz szybciej i szybciej.

Kolejnym, naturalnym krokiem, jest przesiadka na coś większego. Tutaj jest już duże pole do popisu. Wybór rowerków dla dzieci jest przeogromny. Można wybierać w kolorach, rozmiarach, firmach, nawet wyposażeniu. Najważniejsze jednak, by rowerek podobał się dziecku. Jeśli bicykl ma być prezentem, trzeba zaufać własnemu gustowi. Jednak fajną sytuacją do zacieśnienia więzi rodzinnych jest wspólna wycieczka na zakupy. Nie ma nic piękniejszego niż widok uśmiechniętej buzi córki, która właśnie wybrała dla siebie różowy rowerek dziecięcy, nie ma nic lepszego niż radość syna, wsiadającego na rower z postacią ukochanego bohatera bajkowego.

Można wybierać rowerki, które będą już wyposażone w na przykład specjalną rączkę do prowadzenia rowerku, w boczne kółka, czy funkcjonalne koszyki na smakołyki pociechy. Wyposażenie dodatkowe to bardzo często wygoda dla rodziców, gdy wszystko wybierają w jednym sklepie – nie trzeba będzie tego szukać na kolejnych etapach nauki jazdy rowerem.