Zakup kostki Shengshou

Zastanawiając się nad tym, jaki prezent zadowoli dziecko lub nieco starszego jubilata czy też solenizanta, warto postawić na zakup tzw. magicznej kostki, czyli znanej od wieków łamigłówki. Na rynku dostępnych jest obecnie całe mnóstwo rozmaitych gier logicznych w tej formie. Cieszą się one sporą popularnością nie tylko wśród dzieci, ale przede wszystkim dorosłych, dla których układanie kostek staje się niekiedy prawdziwą pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Popularność kostki Shengshou
Jedną z najczęściej wybieranych kostek logicznych jest popularna kostka Shengshou. Są to gry marki, która znana jest z tego, że produkuje zabawki trwałe i wytrzymałe na mnóstwo czynników zewnętrznych w wielu różnych wariantach. W ich ofercie znaleźć można między innymi: podstawową wersję, czyli tradycyjną kostkę Rubika, łamigłówkę Snake w postaci tzw. węża, kostkę Megaminx czy też Pyraminx. Nazwy i rodzaj kostki zależą w głównej mierze od ilości pól oraz kształtu danej zabawki.

Zasady układania kostki logicznej
Kostki logiczne mogą występować nie tylko w najbardziej popularnej postaci sześcianu, ale również piramidy, ośmiościanu czy też dwunastościanu. Niektóre gry z ich udziałem polegają na ułożeniu ścian w takich samych kolorach, podczas gdy zadaniem innych może być na przykład skonstruowanie wybranych figur geometrycznych lub też dowolnych kształtów, zaprezentowanych w instrukcji dołączonej do łamigłówki.