Rozwój poprzez zabawę – kostki logiczne

Zabawki dla dzieci mogą zapewnić im nie tylko rozrywkę, ale również kształtować ich rozwój. Gry planszowe, logiczne czy strategiczne świetnie rozwijają zdolność kreatywnego myślenia, rozwijają wyobraźnię. Dobrym przykładem jest słynna kostka Rubika i przeróżne jej modyfikacje.

CZYM JEST MEGAMINX
Jedną z takich wariacji jest kostka Megaminx. Od standardowej kostki Rubika różni się ilością ścianek (ma ich aż dwanaście), rogów (dwadzieścia) i krawędzi (aż trzydzieści). Jej ułożenie może wydawać się dużo trudniejsze, bardziej skomplikowane i czasochłonne niż ułożenie popularnego Rubika. Niekoniecznie jednak jest to prawda, gdyż zasada przekładania pojedynczych elementów kostki jest taka sama.

KORZYŚCI Z ZABAWY KOSTKAMI
Oprócz ćwiczenia zdolności manualnych i sprawności palców, kostki takie jak Megaminx rozwijają u najmłodszych kreatywność i twórcze myślenie. Zabawa takimi przedmiotami zmusza dzieci do poszukiwania ciągle nowych rozwiązań, logicznego rozumowania, myślenia przestrzennego. Co więcej, początkowa faza zabawy kostką jest dla dziecka wielkim testem cierpliwości – aby szybko ją ułożyć, trzeba sporo ćwiczyć. Dlatego zabawa kostkami rozwija motywację, aby dążyć wytrwale do celu.

KOSTKI LOGICZNE LEPSZE NIŻ KOMPUTER
Takie zabawki to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Ilość korzyści z jej użytkowania jest tak duża, że staje się konkurencją dla nadużywanych obecnie komputerów i konsoli. Warto podsunąć najmłodszym pomysł ułożenia Megaminxu i na własne oczy przekonać się, że to naprawdę wciągająca zabawa.