Akcesoria potrzebne podczas karmienia dzieci.

Kobiety, które decydują się na to by karmić swojego maluszka piersią, wcześniej czy później i tak będą musiały zacząć mu rozszerzać dietę. Pomimo tego, że mleko mamy jest dla noworodka i niemowlaka najzdrowsze, około 6 miesiąca życia dziecko powinno poznawać nowe smaki i struktury pokarmu. Poza tym należy podjąć naukę samodzielnego picia z butelki lub kubeczka. W jakie akcesoria zaopatrzyć się zatem wtedy, kiedy rozpoczyna się rozszerzanie diety malucha? Poniżej kilka podpowiedzi.

Butelka Tommee Tippeebutelka tommee tippee

W każdym domu wcześniej czy później powinna znaleźć się butelka do karmienia. To właśnie z niej dziecko może zacząć naukę picia nowych płynów. W przypadku dziecka półrocznego, które dotychczas było karmione piersią, nie ma już raczej obawy o to, że kontakt ze smoczkiem wpłynie negatywnie na naukę ssania. Dziecko potrafi już bowiem bardzo dobrze ssać. Mimo wszystko warto kupić butelkę, której smoczek ma jak najbardziej anatomiczny kształt, przypominający brodawkę piersi. Świetnie sprawdzi się tutaj butelka Tommee Tippee, która z pewnością przypadnie do gustu niejednemu maluszkowi.

Plastikowe sztućce

Poza butelką Tommee Tippee, która przyda się do nauki picia herbatki lub soczków, z pewnością ważne jest również to, by dziecku kupić komplet plastikowych sztućców. Wygodna łyżeczka pomaga w sprawnym karmieniu dziecka, kiedy do diety wchodzą kaszki czy zupki. Oczywiście można dziecko karmić również zwykłą łóżeczko do herbaty, jednak taka dedykowana dla dzieci jest naprawdę dużo wygodniejsza.