Najlepsze laktatory ręczne

Wybór laktatora determinują potrzeby i wymagania młodej mamy. Preferowany przez nią sposób karmienia oraz częstotliwość odciągania nadmiaru pokarmu decydują o tym, jaki rodzaj laktatora wybrać- ręczny czy elektryczny.

Wybierając laktator elektryczny, pokarm odciągany jest szybko i przy minimalnym wysiłku. Jednak wysokie ceny tego rodzaju akcesoriów sprawiają, że coraz więcej młodych mam decyduje się na laktatory ręczne. Ze względu na sposób ich budowy, mogą być one gruszkowe, tłokowe lub z pompką. Przy czy ostatni z nich jest najbardziej praktyczny, ponieważ pokarm może być odciągany jedną ręką.

Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie laktatora ręcznego?

Kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednia, regulowana siła ssania. Pozwala to ograniczyć ewentualny ból podczas karmienia piersią czy nawału pokarmu. Ciekawym rozwiązaniem okazują się być dwufazowe laktatory ręczne Bebito, których sposób pracy naśladuje naturalny odruch ssania, jaki ma niemowlę. Faza szybka pobudza zatem produkcję pokarmu, a wolniejsza pozwala go spokojnie odciągnąć. Warto również zwrócić uwagę na tworzywo, z którego wykonano nakładkę na pierś. Silikonowa zmniejsza bowiem odczuwany dyskomfort, dzięki delikatnym właściwościom masującym oraz przyspiesza gojenie się ewentualnych ran. Praktycznym rozwiązaniem jest także zakup laktatora, który posiada wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak smoczek lub dodatkowa butelka, wraz z pojemną torbą do przechowywania i transportu.