Jak wybrać zeszyty do szkoły?

tanie zeszyty szkolne

Zakupy artykułów szkolnych to ważny element wyprawki każdego ucznia. Najczęściej kupowanym produktem są zeszyty szkolne, które zużywają się zazwyczaj w szybkim tempie i wymagają regularnego uzupełniania ich zapasu.

Jaki zeszyt wybrać?

Wybierając zeszyty dla ucznia, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymagania związane z etapem edukacji czy przedmiotem, na potrzeby którego mają być one wykorzystywane. Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej podczas zajęć edukacji humanistycznej korzystają z tak zwanych zeszytów w trzy linie, które ułatwiają im naukę pisania i pomagają nauczyć się poruszania się w liniaturze. Podczas zajęć matematycznych młodsi uczniowie – tak jak starsi – używają tradycyjnych zeszytów w kratkę. Warto zwrócić uwagę na grubość zeszytu i wybierać te jak najcieńsze, by niepotrzebnie nie obciążać dziecięcych kręgosłupów, które i tak muszą borykać się z noszeniem tornistrów pełnych ciężkich książek.

Wzory i kolory zeszytów szkolnych

Choć z punktu widzenia rodzica najważniejsza jest funkcjonalność uczniowskich zeszytów, dzieci podchodzą do tej kwestii głównie przez pryzmat estetyki i upodobań. Szczególnie dla młodszych uczniów ważne jest, by zeszyty wyglądały atrakcyjnie i przedstawiały na przykład ulubionych bohaterów bajek czy ukochane zwierzaki. Dobrym pomysłem jest więc dokonanie wyboru wspólnie z dzieckiem. Ładny, ciekawy zeszyt może być bowiem dodatkową motywacją i zachętą do tego, by odrobić lekcje czy wykonać nielubiane ćwiczenia. Warto wykorzystać ten pomysł, by sprawić, że dziecko po lekcjach chętniej zajrzy do zadań domowych.

Tanie zeszyty szkolne kupisz w sklepie Biurwa.