Jakie bajki na dobranoc wybrać?

Bajki dla dzieci

Wielu rodziców nie wie, jakie bajki dla dzieci do czytania na dobranoc są godne polecenia. Wybór tytułów jest ogromny, co nie ułatwia podjęcia decyzji zakupowej. Właśnie dlatego warto zapoznać się z tym wpisem! Poniżej przedstawiono publikacje znanych i cenionych autorów, które nie bez powodu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nawet najbardziej wymagający smyk będzie zadowolony, a zasypianie stanie się o wiele przyjemniejsze.

1. Bing. Pora spać. Moja pierwsza biblioteczka

To zestaw czterech książeczek, które będą idealne dla młodszych dzieci. Wieczorna rutyna została podzielona na cztery etapy – kąpiel, położenie się do łóżka, słuchanie bajki oraz zasypianie. Każdy z nich przedstawiono w osobnej książeczce. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla maluchów, które mają problemy z zasypianiem. Głównym bohaterem jest Bing, czyli uroczy króliczek. Na uwagę zasługują również kolorowe obrazki, które z pewnością zainteresują smyka. Ponadto, książeczki są małe i lekkie, więc szkrab bez trudu utrzyma je w dłoni podczas samodzielnego przeglądania kolejnych stron.

2. 365 bajek na dobranoc. Księżyc opowiada historyjki na dobry sen

Prezentowane bajki dla dzieci do czytania pochodzą od wielu różnych autorów. W jednak książce znajdziemy aż 365 opowiadań – na każdy dzień roku. Nie trzeba więc obawiać się monotonii i nudy. Historie przedstawione w tej publikacji nie tylko bawią, ale również uczą. W przyszłości książka może zostać wykorzystana do nauki samodzielnego czytania. Jest to także świetna opcja na prezent. Piękna oprawa graficzna oraz elegancka okłada zrobi piorunujące wrażenie.

3. Peppa Pig. Opowieści na dobranoc. O wróżce zębuszce

To fantastyczna propozycja dla małych miłośników świnki Peppy. Przedstawiana bajka dla dzieci do czytania utrzymana jest w klimacie baśni. Wróżka zębuszka nagradza maluchy, którym wypadł ząbek. Kilkulatek znajdzie tutaj odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań. Dopracowana oprawa graficzna również stanowi zaletę. Warto zapoznać się także z innymi książeczkami wchodzącymi w skład serii.