Rożek niemowlęcy, czyli bezpieczeństwo, ciepło i przytulność

Rożek niemowlęcy to bardzo dobry wybór. Zapewnia noworodkowi komfort, bezpieczeństwo i ciepło, którego potrzebuje już od pierwszych dni życia. Dzięki rożkowi niemowlęcemu dziecko będzie mogło głęboko i spokojnie spać o każdej porze. Co jeszcze trzeba o nim wiedzieć?

Pierwsze tygodnie życia noworodka i rożek niemowlęcy

Rożek niemowlęcy to ten element wyprawki, który potrafi być niezwykle poręczny właśnie wtedy, kiedy w domu zjawia się noworodek. Bez rożka niemowlęcego dziecku trudniej byłoby przyzwyczaić się do nowych warunków, warto więc się w niego wyposażyć. Potrafi ściśle otulić, zapewnić poczucie bezpieczeństwa, dać ciepło i ukoić maleństwo, by łatwiej zasnęło.

Pierwsze tygodnie życia dziecka mogą być wymagające, zwłaszcza w przypadku prawidłowego i bezpiecznego noszenia dziecka. Właśnie wtedy rożek przychodzi z pomocą. Jest dostosowany rozmiarem do gondoli, kołyski i łóżeczka, a także kosza Mojżesza. Można więc śpiącego noworodka bezpiecznie przenieść do gondoli czy łóżeczka bez obaw o jego bezpieczeństwo. Warto pamiętać o regularnym sprawdzaniu, czy dziecku nie jest zbyt gorąco, poprzez dotykanie jego karku. Rożek niemowlęcy (https://szumisie.pl/wyprawka-dla-maluszka/rozek-niemowlecy/) zapewnia ciepło i ogrzewa maleństwo, ale czasem dziecku może być w nim zbyt gorąco.

Kiedy używać rożka niemowlęcego?

Nie da się ukryć, że pojawienie się dziecka to przeżycie, które zawsze dostarcza ogromu emocji. Szczęście, radość i bliskość to niestety niejedyne z nich. Pierwsze tygodnie i miesiące potrafią być wymagającym czasem dla rodziców. Wzięcie dziecka na ręce po raz pierwszy potrafi być stresującym przeżyciem dla osób, które nigdy tego nie robiły.

Dziecko, które znajduje się w rożku, łatwo i bezpiecznie będzie mógł wziąć prawie każdy, także starsi bracia czy siostry, dla których będzie to doświadczenie o ogromnym znaczeniu.

Rożki niemowlęce: na który się zdecydować?

Nie da się przewidzieć, który rożek będzie najlepszy dla dziecka. Warto więc zwrócić uwagę na materiał rożka, z którego został wykonany, a także na usztywnienie czy wiązanie. Jeśli te elementy nie zostały wykonane z antyalergicznych tkanin certyfikowanych takich jak bawełna czy bambus, wtedy nie warto interesować się danym modelem.

Bambus należy do tej grupy tkanin, które są najdelikatniejsze dla skóry niemowląt, w pełni bezpieczne i miłe w dotyku. Tkanina bambusowa oddycha, jest lekka i spleciona w taki sposób, że mikrootwory niwelują możliwość przegrzania się dziecka. Poza tym jest to tkanina wytrzymała, która nie zgniecie się zbyt łatwo. Jest też odporna na wilgoć i temperaturę.

Warto wybierać rożki wiązane za pomocą szarf, gdyż jest to najpraktyczniejszy sposób ich wiązania. Warto też zdecydować się na rożek pozbawiony usztywnienia. Dziecko przez kilka pierwszych tygodni życia układa się w pozycję w kształcie litery C, dlatego usztywnienie może przeszkodzić w przyjęciu tej pozycji i wygodnym ułożeniu się dziecka. To nie oznacza, że należy kupować zupełnie wiotkie rożki, bo nie spełnią one swojego zadania w bezpiecznym trzymaniu dziecka czy podczas przenoszenia go, na przykład z wózka do gondoli.