Własna kolekcja skarbów

Mogłoby się wydawać, że zbieranie przedmiotów nie jest niczym ciekawym ani wartościowym. W praktyce wygląda to jednak inaczej. Dzieci kolekcjonują figurki, wiele się dzięki temu uczą. Można śmiało powiedzieć, że ma to walory wychowawcze i wymiar psychologiczny. Zbieranie staje się dziecięcym hobby, co warto oczywiście pielęgnować. Dziecko uczy się tego, że musi cierpliwie czekać na kolejną figurkę, która powiększy jego kolekcje.Z kolei o zgromadzone już przedmioty trzeba dbać, aby się nie zniszczyły. Dziecko staje się wobec tego bardziej odpowiedzialne i systematyczne.

Co lubią kolekcjonować dzieci?

Kolekcjonowanie to bardzo satysfakcjonujące zajęcie. Figurki stają się cennymi skarbami do eksponowania, służą też jako zabawki. Dziecko jest dumne ze swoich zbiorów, przekłada się to oczywiście na wzrost jego własnej wartości. Można też wyróżnić się z tłumu ciekawym hobby. Zbieranie przedmiotów ma korzystny wpływ na wyobraźnię i kreatywność. Wzbudza również ciekawość świata, dziecko pragnie dowiedzieć się więcej o kolekcjonowanych w przedmiotach. Rozwijają się zainteresowania i gust. Dziecko poznaje wartość estetyczną. Bardzo często wybór pada na figurki przedstawiające postacie z ulubionych bajek i kreskówek. Zbierane są także rozmaite karty z gier komputerowych. Młodsze dzieci bardzo często zbierają muszelki, kamyki, figurki zwierzątek.

Wśród chłopców popularne są małe samochodziki i kolekcje różnych gatunków dinozaurów. Z kolei dziewczynki bardziej preferują miniaturowe lalki z różnymi akcesoriami, kolorowe kucyki. Popularnymi kolekcjami są między innymi super zings (zobacz), samochodziki z kolekcji Hot Wheels, My Little Pony, Tomek i przyjaciele, Star Wars, Strażak Sam. Super zings są dosyć nietypowymi figurkami kolekcjonerskimi. Przedstawiają one przedmioty codziennego użytku. Do zbierania jest wiele elementów. Już samo szukanie figurek brakujących do skompletowania całej kolekcji jest bardzo ekscytującym zajęciem dla dziecka. Sprawia to mnóstwo frajdy, a zadowolenie dziecka to dla rodzica najcenniejszy widok.