Kostki logiczne i ich rodzaje: kostka Mirror
Chcąc zachęcić dorastające dziecko lub też nastolatka do gier i zabaw logicznych, warto zacząć od podarowania mu kostki Rubika lub też innego wariantu tej tradycyjnej zabawki. Na rynku dostępnych jest obecnie całe mnóstwo rozmaitych kostek w różnych wersjach, które są mniej lub bardziej rozbudowane w stosunku do najpopularniejszego pierwowzoru.
Najpopularniejsza kostka logiczna
Kostkę Rubika wynaleziono w 1974 roku. Głównym celem zabawy przy udziale kostki Rubika jest takie ułożenie poszczególnych jej kwadratów, aby każda ze ścian, którą tworzą, posiadała identyczny kolor. Na początek poleca się zakup standardowej kostki, jednak z czasem warto sięgać także po inne wersje. Do pozostałych wariantów kostek, które można nabyć niemal we wszystkich sklepach z grami planszowymi i logicznymi, należą przede wszystkim: Gear, Pyraminx, Minx czy też kostka typu Snake.
Zasady układania kostki Mirror
Kostka Mirror po rozłożeniu staje się nieregularną bryłą, a głównym zadaniem układającego jest ponowne złożenie z niej sześcianu. Podczas układanie kostki tego rodzaju nie zwracamy więc uwagi na kolory, a kształt zabawki. Kostki Mirror najczęściej są jednokolorowe, zwykle w odcieniach srebra lub też złota. Ich ściany pokryte są specjalną taśmą odbijającą światło bądź farbą o podobnych właściwościach. Kostki Mirror poleca się szczególnie tych graczom, którym znudziła się już podstawowa wersja kostki Rubika.