By każdy dzień był ciekawy

Jak mawia stare polskie przysłowie- ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Jednak jak wskazują badania, ciekawskie dzieci zdecydowanie lepiej się uczą oraz w dorosłym życiu łatwiej osiągają sukcesy zawodowe. Jak zaszczepić w dziecku pasję do zgłębiania tajemnic? Jak sprawić, by zawsze było chętne do poznawania własnego otoczenia?

Samemu pokazywać, że świat jest warty jego uwagi!

Eksperymentowanie na zawołanieeksperymenty dla dzieci
Doświadczenia warto wykonywać nawet z dwuletnim dzieckiem. Rozwijająca się w tym okresie wyobraźnia, dzięki dodatkowym bodźcom w postaci doświadczeń, zostanie wzbogacona o cenne elementy. Dla najmłodszych dobrym wyborem będzie tzw. ciecz nienewtonowska. Powstająca z wody i mąki ziemniaczanej ciekła plastelina, to „zabawka”, z którą dziecko może spędzić wiele godzin. Plastyczna masa nie tylko pobudza wyobraźnię, ale ćwiczy również umiejętności manualne. Ponadto jak wiadomo- brudne dzieci to szczęśliwe dzieci!

Eksperymenty dla dzieci- skąd czerpać inspiracje?
Duża ilość deszczowych dni może sprawić, że już po kilku z nich, wyczerpią się nasze pomysły na tworzenie dla dzieci eksperymentów. W tym przypadku z pomocą przyjdzie nam Internet. Zamieszczane na stronach internetowych lub blogach doświadczenia są ciekawą alternatywą dla zwykłych zabaw z dzieckiem. Innym rozwiązaniem mogą okazać się specjalnie przygotowane eksperymenty dla dzieci, które z łatwością pomogą przeprowadzić rodzice lub starsze rodzeństwo.

Dzięki wysokiej wartości merytorycznej proponowanych rozwiązań, dziecko nie tylko bawi się, ale również pogłębia swoją wiedzę. Na szczególną uwagę zasługują pomysły sprawdzone przez inne młode mamy- wszak kto doradzi lepiej niż inna mama?