Sukienki i tuniki ciążowe

Ciąża to piękny czas, w którym każda kobieta wygląda wyjątkowo kwitnąco. Ten błogosławiony stan warto podkreślać kobiecymi i lekkimi ubraniami, które dodadzą kobiecie dodatkowego blasku.

Jakie sukienki ciążowe i tuniki warto wybierać w tym czasie?

Wybór konkretnego fasonu powinien być indywidualnym wyborem każdej kobiety. Zależy to przede wszystkim od tego, czy kobieta chce eksponować swój ciążowy brzuszek, czy raczej woli wybrać luźniejsze, maskujące go modele.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że sukienka nie powinna krępować ruchów ciężarnej kobiety, a wręcz powinna dostosowywać się do jej ciała. Jest to bardzo ważne, aby fason sukienki nie uciskał brzucha, co jest bardzo zasadnicze zwłaszcza w końcowej fazie ciąży.

Na jaką długość i wzór się zdecydować?

Prawdopodobnie najlepszą długością będzie długość do kolan. Panie w zaawansowanej ciąży powinny unikać raczej bardzo krótkich modeli, które sięgają lekko za pupę. Dobrym wyborem będą także sukienki maxi, które sprawdzą się zwłaszcza latem.

Jeśli chodzi jednak o motyw sukienki, warto wybierać te jednokolorowe, takie jak w sklepie 99Shop.pl, ponieważ nadmierne aplikacje mogą znacznie powiększyć ciążowy brzuszek lub wręcz przeciwnie, sprawić, że stanie się niewidoczny.