Co należy wiedzieć o pudrze dla dzieci?

puder dla dzieci i niemowląt skarb

Jednym z kosmetyków dla dzieci, które stosuje się niemal od pierwszego dnia życia, jest puder dla dzieci. Kosmetyk ten musi się znaleźć na liście z wyprawką dla dziecka. Problem polega na tym, że wielu rodziców nie wie, jak wybrać idealny puder dla dzieci oraz jak go stosować. Pora znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania. Nikt przecież nie chce eksperymentować na własnym dziecku, prawda? Nie ma co zwlekać, pora przejść do konkretów.

Czym jest puder dla dzieci?

Puder dla dzieci występuje także pod nazwą zasypki. Kosmetyk ten służy do osuszania skóry w miejscach, które są szczególnie wrażliwe na odparzenia, a także na zawilgocenia. U najmniejszych dzieci są to głównie powierzchnie ciała, które to skrywa pieluszka. Mowa o kroczu oraz o pupie.

Puder dla dzieci (https://sanbello.pl/dziecko/pielegnacja/pudry-i-zasypki) jest jednym z pierwszych kosmetyków dziecięcych. Nie pojawił się na rynku teraz. Był stosowany przez nasze mamy, a nawet przez babcie. Na pewno kosmetyk ten nie traci na popularności. Jego działanie jest wszechstronne. Należy wybrać taki produkt który:

– chroni przed odparzeniami oraz otarciami,

– łagodzi zaczerwienienia, podrażnienia oraz świąd,

– pielęgnuje delikatną skórę,

– zabezpiecza skórę przed słońcem.

puder dla dzieci lonomag z misiem

Jak należy używać pudru?

Puder dla dzieci należy wiedzieć, jak używać. Szczególnie z tą instrukcją powinny się zapoznać osoby, które są młodymi rodzicami i mają swoje pierwsze dziecko. Najważniejsze w używaniu pudru jest to, aby robić to regularnie. Po każdej kąpieli, a także po zmianie pieluszki powinien on być użyty. Jest to zatem okres, co około dwie, czy też trzy godziny. Higiena w życiu każdego człowieka jest bardzo ważna. Zawsze należy mieć z tyłu głowy, że dziecko jest bardzo delikatne i ma równie delikatną skórę. Gdy tylko zaniedba się higienę, to pojawiają się dosyć poważne problemu ze zdrowiem. Odparzenia i podrażnienia to nic takiego w porównaniu do infekcji. Dziecko przez niedopatrzenie rodziców może nabić się infekcji układu moczowego oraz płciowego. Wtedy maluszek bardzo cierpi, płacze i jest rozdrażniony. Ma także swoje problemu ze snem. Nie należy do tego doprowadzać.

Puder dla dzieci szczególnie jest polecany do intymnych okolic. To na nich najczęściej się pojawiają pewne odparzenia. Zasypka te okolice chroni. Na co dzień są one przykryte pieluszką, a więc powietrze do tych miejsc nie dochodzi. Pod pieluszką panuje wysoka temperatura, a w moczu i kale występują niestety bakterie. 

Bardzo często dochodzi do obcierania. Wynika to z nadmiernej potliwości. Puder dla dzieci przyniesie właściwe efekty, gdy skóra będzie dokładnie umyta i zostaną z niej usunięte wszelkie resztki kosmetyków. Skóra musi być także sucha. Wtedy użyty może zostać właśnie puder. Pudru nie nakłada się bezpośrednio na skórę dziecka, ale w pierwszej kolejności na swoją dłoń. Dopiero później puder się rozprowadza po ciele dziecka. W innym razie na skórze znaleźć się może zbyt dużo pudru.

Z każdym kolejnym nakładaniem kosmetyku, młodzi rodzice nabierają wprawy.