Wkładka niemowlęca do fotelika – czy jest niezbędna?

Kompletując wyprawkę dla dziecka, niejeden rodzic zastanawia się, czy ma wszystko, co niezbędne. Wkładka niemowlęca do fotelika to jeden z elementów, którego nie powinno zabraknąć na liście zakupów!

  1. Bezpieczeństwo podczas jazdy
  2. Wkładka niemowlęca do fotelika, a wygoda
  3. Kiedy można wyjąć wkładkę niemowlęcą z fotelika?

Fotelik samochodowy to jeden z podstawowych elementów wyprawki niemowlęcej, a jak jest z wkładką? Czy jest niezbędna, czy może nie warto jej kupować?

Bezpieczeństwo podczas jazdy

Każdy rodzic, który dba o bezpieczeństwo swojej pociechy, wie, że należy dobrać fotelik do swojego modelu samochodu i ustawić go tyłem do kierunku jazdy. Wkładka niemowlęca do fotelika daje gwarancję, że nawet kilkudniowy noworodek będzie ułożony w odpowiedniej pozycji, a pasy bezpieczeństwa będą spełniały swoją funkcję w 100%.

wkładka niemowlęca do fotelika jasna w lwy

Wkładka niemowlęca do fotelika, a wygoda

Foteliki samochodowe są projektowane tak, aby mogły być używane przez dłuższy czas. Dzięki wkładce niemowlęcej do fotelika można ułożyć dziecko w sposób gwarantujący mu bezpieczeństwo i wygodę. Miękka gąbka otulająca maluszka zapewnia optymalne ułożenie pasów bezpieczeństwa, tak aby nie wrzynały się w ciało. Z kolei górna część wkładki unieruchamia główkę niemowlęcia, co jest szczególnie istotne w pierwszych 3 miesiącach życia.

Kiedy można wyjąć wkładkę niemowlęcą z fotelika?

Wkładka niemowlęca do fotelika (https://babyandmam.pl/wkladki-do-fotelika) powinna być stosowana do momentu, aż dziecko z niej nie wyrośnie. W zależności od producenta zaleca się, aby nastąpiło to około 3-6 miesiąca życia. Podejmując decyzję, należy kierować się zaleceniami z instrukcji obsługi oraz własną oceną gotowości maluszka. Przede wszystkim powinno to nastąpić dopiero wtedy, gdy maluszek zacznie kontrolować główkę.


Kompletując wyprawkę dla maluszka, należy pamiętać, że wkładka niemowlęca do fotelika samochodowego powinna być czymś równie oczywistym, co sam fotelik.