Gumowa kaczuszka, czyli idealna zabawka dla dziecka

Wciąż wymyślane są coraz nowsze zabawki dla dzieci, byleby tylko jak najbardziej je zainteresować. Zabawki kręcą się, świecą, grają i śpiewają, ale nawet tak wymyślnie skonstruowane dodatki często się nudzą. Warto w takim wypadku sięgnąć po sprawdzone zabawki z przeszłości.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych zabawek od zawsze była gumowa kaczuszka. Jej fenomen, choć może dla niektórych niezrozumiały, jest bardzo prosty. Po pierwsze taką kaczuszkę można zabrać dosłownie wszędzie. Dziecko, które przywiąże się do nowego prezentu, nie chce go nigdzie zostawiać, dlatego właśnie zabawka zrobiona z gumy jest idealna, jako że można się nią bawić również podczas kąpieli, gdzie w gruncie rzeczy jest najczęściej spotykana. Po drugie ważna teraz jest jej wytrzymałość i bezpieczeństwo. Zrzucenie jej nawet z dziesiątego piętra nie wywoła dużych zniszczeń, więc nie trzeba się martwić, że dziecko straci ukochaną zabawkę lub się nią skaleczy, jeśli zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzona. Elastyczna guma jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem dla małych destruktorów.

Kaczuszka jest dobrym wzorem dla dziecka, ponieważ pokazuje coś z jego otoczenia, co rozpoznaje i dzięki temu jest jest bardziej bliskie. Kolory mogą być różne, choć najbardziej popularne są żółte kaczuszki, co dobrze działa na młode dziecko, z racji tego, że kolor żółty w pierwszym zetknięciu kojarzy się z radością i energią. Zazwyczaj gumowe kaczuszki wydają dźwięk, co choć denerwuje rodziców, skutecznie przyciąga uwagę ich pociech, absorbując je zabawą i pobudzając zmysły.