Rowerki biegowe jako must have każdego malucha

Rower z pedałami i łańcuchem przeznaczony jest dla dzieci starszych, około 4-5 lat. Często rodzice pragną jednak dużo prędzej pokazać swojemu szkrabowi radość z jazdy na rowerze. Tu na pomoc przychodzą rowerki biegowe. Jest to świetny sposób na pierwszą naukę balansowania swoim ciałem.Jazda na takim rowerku zdecydowanie pozwala się wyszaleć i czerpać z tego dużo radości.

Co wziąć pod uwagę wybierając pierwszy rowerek biegowy?

Pragnąc kupić dobry rowerek biegowy dla swojego malucha trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest rozmiar. Ma on znaczenie – dziecko musi mieć rowerek idealnie dopasowany do swojego wzrostu. Jeśli nie będzie dosięgało nóżkami do ziemi – z przyjemności jazdy nic nie wyjdzie. Ważna jest również regulacja siodełka. Regulowane siodełko jest niezwykle praktyczne.

Opony i rama – jakie wybrać?

Na rynku można spotkać się z rowerkami drewnianymi i metalowymi. Te pierwsze są często wybierane, ponieważ charakteryzują się niezwykłą lekkością i są naprawdę piękne. W metalowych plusem jest zazwyczaj spora możliwość regulacji siodełka. Również opony dołączane do rowerków biegowych są różne. Piankowe są lekkie, tanie i nie da się ich przebić. Niestety wiąże się to ze słabszą przyczepnością do podłoża. Opony pompowane to zdecydowanie wyższy komfort jazdy.

Bywa tak, że maluchy na początku niechętnie patrzą na rowerek, ale gdy widzą jak rodzice świetnie się bawią jeżdżąc na swoich, próbują – a później nie mogą się z nim rozstać. Rowerki biegowe to prawdziwy hit dla małych dzieci.