Na co zwracać uwagę kupując pościel dla niemowlęcia?

pościel do łóżeczkaRzeczy dla najmłodszych kuszą swoimi bajkowymi wzorami i kolorami. Jednak wybierając niemowlęcą pościel powinno zwracać się uwagę głównie na to, czy jest ona bezpieczna dla maleństwa.

Skład przede wszystkim

Sprawdzanie składu wszelkich produktów dziecięcych powinno stać się odruchem każdego rodzica. Dziecko spędza dużo czasu w łóżeczku, dlatego pościel niemowlęca powinna być wykonana z oddychających materiałów. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada certyfikat świadczący o tym, że jest bezpieczny dla zdrowia dziecka.

Wrażliwa skóra niemowlęcia wymaga delikatnego traktowania

Przy wyborze pościeli niemowlęcej ważne jest, aby sprawdzić jak materiał oddziałuje na skórę. Powinien być on na tyle miękki, żeby nie podrażniał naskórka niemowlęcia. W tej roli dobrze sprawdza się miękka bawełna, np. jersey.

Komfort także dla rodzica

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe właściwości, jak np. nieprzemakalność. Prześcieradełko nieprzepuszczające płynów pozwoli rodzicom łatwiej utrzymać porządek. Niemowlęca pościel jest sprzedawana także w zestawach z ochraniaczami i przybornikami.

Na szczęście wybór produktów dla maluchów jest przeogromny, dlatego nie ma problemu w zakupie rzeczy i estetycznych, i bezpiecznych.